Klientu servisa tālrunis: (+371) 20033708,  (+371) 20220862        E-pasts:            Mūsu veikals: Ieriķu iela 7c, Rīga, LV-1084

Noderīga informācija

Kvalitatīvi darba apģērbi – labākais palīgs darbā.

Strādājot fizisku darbu, īpaši svarīga kļūst kustību brīvība, kā arī – aizsardzība, ko sniedz labs darba apģērbs. Labs darba apģērbs netraucē veikt nepieciešamās darbības un ievērojami sekmē produktivitāti.


Kas ir darba apģērbs?

Ilgu laiku valdīja uzskats, ka darba apģērbs ir jebkāds mājas apģērbs, kuru nav žēl izmantot fiziskā darbā, kur tas var saplīst vai sasmērēties. Bet vecas drēbes nebūt nav darba apģērbi. Darba apģērbi ir īpaši izstrādāti tērpi dažādu fizisku darbu veikšanai, kā arī – tie pilda virkni būtisku funkciju. Labs darba apģērbs:
* Noskaņo veicamajam darbam un palīdz to paveikt.
* Ir ērts un ļauj brīvi kustēties tā, kā nepieciešams.
* Ir ar aizsargājošām funkcijām – parasti tas ir no bieza un izturīga materiāla. Ja nepieciešams – no ūdens necaurlaidīga.
* Ir izturīgs, paredzēts lielai slodzei. Vietas, kas nodilst ātrāk, ir īpaši pastiprinātas.
* Ir ar funkcionāliem elementiem, piemēram, ērtām kabatām, stiprinājumiem, atstarotājiem.
* Satur kontrastējošas krāsas elementus vai atstarotāju joslas, lai darbu veicēju var pamanīt iztālēm vai tumsā. Īpaši svarīgi izvēlēties spilgtu apģērbu vietās, kur tuvu notiek ceļu satiksme.
* Ir viegli kopjams.
* Ir piemērots konkrēta uzdevuma veikšanai noteiktos apstākļos.
* Darba apģērbs veic divējādu aizsardzības funkciju – aizsargā darbu veicēju no darba vides iespējamās nelabvēlīgās ietekmes, kā arī aizsargā darba vidi no piesārņojuma, ko varētu radīt darbu veicējs.


Kas jāņem vērā, izvēloties darba apģērbu?

Darba apģērbi pieejami visai plašā klāstā, tādēļ ikviens var atrast sev piemērotāko. Primāri jāizvērtē veicamie darbi – kādos apstākļos būs jāstrādā (jebkādos laikapstākļos, tikai telpās, tikai sausā laikā u.tml.), kā arī personīgās preferences – viens labi jutīsies kombinezonā, citam labāk patīk krekls un bikses.

Darba apģērbi cenas ziņā ir samērā dārgi, taču jāatceras, ka tie ir ražoti no viskvalitatīvākajiem materiāliem, lietus apģērbam ir kausētas šuves, tiem ir ērts dizains un funkcionāli elementi, piemēram, krekliem kabatas ar rāvējslēdzējiem, lai nekas no kabatas neizkristu, arī aktīvi kustoties. Tāpat virsdrēbēs ir iestrādāti atstarojošie elementi, tie ir spilgtās krāsās. Vēl kāda būtiska īpašība, ar ko izceļas kvalitatīvi darba apģērbi – izmantotie materiāli. Kvalitatīvie Husqvarna darba apģērbi ir ražoti no kvalitatīvākajiem materiāliem, līdz ar to šo apģērbu kalpošanas mūžs būs ievērojami garāks par parastu drēbju mūžu. Ir vērts ieguldīt kvalitatīvā darba apģērbā, kas kalpos gadiem.

 

Darba apģērbs un drošība.

Veicot fizisku darbu, svarīga ne tikai kustību brīvība, bet arī drošība. Kvalitatīvs darba apģērbs veicina darba drošību, jo ir izturīgs un neļaus jūs saskrāpēt, piemēram, dažādiem zariem, kā arī tas ir veidots tā, lai tam nebūtu nekādu brīvi karājošos elementu, kas var kaut kur aizķerties vai tikt ierauti kādā mehānismā. Darba apģērbs ir maksimāli pieguļošs vietās, kur tas netraucē kustību brīvību, piemēram, ap kaklu, delnu locītavām un potītēm, tādējādi pasargājot ķermeni no dažādiem gružiem un siltuma pārmērīgas atdeves.

Tāpat darba apģērbi ražoti no materiāliem, kas pasargā no svīšanas, vienlaikus palīdzot saglabāt optimālu temperatūru, lai jūs nesaaukstētos, pēc fiziska darba nonākot caurvējā.

Spilgtās krāsas un atstarojošie elementi ļaus darbu veicējam būt pamanāmam. Īpaši svarīgi tas ir vietās, kur notiek intensīva satiksme, kā arī – krēslas stundās.

 

Kvalitatīvs darba apģērbs – efektīva darba nosacījums.

 

Daudzi cilvēki strādā specifiskā darba vidē, kas prasa nemitīgu uzmanību, striktākus drošības noteikumus un īpašu darba apģērbu. Būvnieki, metinātāji, pavāri, ražošanas iekārtu operatori – profesiju saraksts ir garš, un katras nozares pārstāvjiem ir vajadzīgs individuāli pielāgots darba apģērbs.

 

Darba apģērba TOP priekšrocības.


Darba apģērbs profesionāliem pavāriem, rūpnīcu strādniekiem, būvniekiem un citu strādnieku profesiju pārstāvjiem atšķiras no apģērba mājas meistariem. Lai efektīvi strādātu paaugstinātas bīstamības vidē, nepieciešams ne tikai ērts, bet arī tehnoloģiski aprīkots apģērbs, kas pilda visas nepieciešamās funkcijas:
aizsargā no bīstamām vielām: metāla šļakstiem, dzirkstelēm, liesmām, ķīmiskajām vielām, skābēm u.tml.;
nodrošina komfortablu sajūtu gan iekštelpās, gan ārā, karstos un aukstos laikapstākļos;
palīdz ievērot higiēnas prasības pārtikas un dzērienu ražošanā un ēdināšanas nozarē;
garantē papildu aizsardzību viegli ievainojamām ķermeņa daļām (rokām, kājām u.c.);
saglabā strādnieku veselību un veicina darba produktivitāti.

 

Kvalitatīvam darba apģērbam jābūt ražotām no izturīgiem materiāliem un jāatbilst drošības standartiem, kas tiek izvirzīti konkrētai nozarei. Izvēloties augstas kvalitātes darba apģērbus, Jūs palielināsiet drošības līmeni savā uzņēmumā un veicināsiet pozitīvu attieksmi pret darbu. Darba apģērbam ir arī psiholoģiskā nozīme, jo sakārtota un droša darba vide ir labākā motivācija godprātīgam darbam ikvienā nozarē.

Atbilstošā darba apģērba pasūtīšana un uzturēšana ir laikietilpīga, tāpēc labāk uzticēt to trešajai pusei – uzņēmumam, kas specializējas darba apģērbu ražošanā un tīrīšanā. Darba apģērbu serviss ir ārpakalpojums, kas ļauj uzņēmumam koncentrēties uz svarīgākiem mērķiem, bet rūpes par apģērbu atstāt profesionāļiem.
 

Vajadzīgs darba apģērbs. Kas jāņem vērā?

 
Liels vai mazs uzņēmums – darbinieku skaitam nav nozīmes, ja runa ir par piemērota darba apģērba izvēli. Vienots un personalizēts darba apģērbs ne tikai veido uzņēmuma tēlu un atpazīstamību, bet arī pilda aizsardzības funkcijas.
 
Tomēr vienlīdz liela nozīme ir gan piemērota materiāla izvēlei, gan pareizai tā kopšanai – tikai tad darba apģērbs pilnvērtīgi spēs pildīt savu uzdevumu. 
 
 
Darba apģērba nozīme un pamatfunkcijas.
 
Darba apģērbs vairo darbinieku piederības sajūtu. Tomēr tā galvenā funkcija ir darbinieka pasargāšana, tāpēc dažādām nozarēm nepieciešami atšķirīgi risinājumi. Piemēram, darba apģērbs metinātājiem vai elektriķiem krasi atšķirsies no viesnīcu un restorānu personāla ikdienas darba apģērba.
 
Līdzīgi arī medicīnā un pārtikas rūpniecībā. Tāpēc pirmais veicamais solis – saprast, kādas ir galvenās darba apģērba funkcijas konkrētajā uzņēmumā un pozīcijā.
 
Pareizi izvēlēts un pielāgots darba apģērbs nodrošina nepieciešamo aizsardzības līmeni, procesu drošību un augstas higiēnas prasību ievērošanu.
 
Jāizvēlas materiāli, kas neplūksnājas, pogas un kniedes, kas neiekritīs pārtikas sagatavju katlos, kā arī veicamajiem darba uzdevumiem, videi un sezonalitātei atbilstoši risinājumi. Darba apģērbam jābūt pielāgotam konkrētam darbiniekam, nodrošinot komfortu, personīgo drošību un higiēnu.
 
 
Kopšana.
 
Kā parūpēties, lai darba apģērbs izskatās labi un kalpo ilgi, maksimāli saglabājot sākotnējās aizsargspējas? Darba apģērbam var būt dažādas drošības prasības un pildāmās funkcijas, bet jebkurā gadījumā – kopts izskats un higiēna ir neatņemama pamatprasība.
 
Lai darba apģērbs nodrošinātu sākotnējo veiktspēju, saglabātu labu izskatu un kalpotu ilgāku laiku, jādomā par tā atbilstošu kopšanu. Darba apģērbu mazgāšana mājas apstākļos ir riskanta gan higiēnas standartu nodrošināšanai, gan nemainīgi laba darba apģērba izskata saglabāšanai.
 
Darbiniekiem var nebūt mājās nepieciešamā tehniskā nodrošinājuma, kā arī nepieciešamo zināšanu un prasmju profesionālai darba apģērbu ikdienas apkopei.
 
Alternatīva, kas ievērojami atvieglo darbinieku un darba devēju ikdienu un kļūst arvien populārāka gan Latvijā, gan globāli, ir darba apģērbu serviss un noma. Darba devēji tādējādi noņem no saviem un savu darbinieku pleciem darba apģērbu sagādi un ikdienas mazgāšanu.
 
Turklāt, izvēloties darba apģērbu nomāt ar ikdienas apkopes servisu, uzņēmumiem nav nepieciešami tūlītēji kapitālieguldījumi jauna apģērba iegādei.
 
“Daudzās nozarēs darba apģērbs ir tāds pats darbarīks kā skrūvgriezis vai āmurs. Piemēram, rūpniecībā un metālapstrādē apģērba galvenais uzdevums ir darbinieka un procesa aizsargāšana – tātad šajā nozarē kvalitatīvs darba apģērbs nav izvēle, bet gan nepieciešamība.
 
Turklāt darba apģērba kopšana ietekmē tā spēju veikt paredzētās funkcijas, tāpēc būtiski domāt ne tikai par pašu apģērbu, bet arī veidu, kā tas tiks mazgāts un žāvēts. Pateicoties mūsu ilggadējai pieredzei, pārzinām un izprotam dažādu jomu uzņēmumu vajadzības.
 
 
 
Nozares specifikas ietekme uz darba apģērba izvēli.
 
Darba apģērbam ir jābūt atbilstošam uzņēmuma zīmola tēlam, tomēr lielākā nozīme ir tā pamatfunkcijām un atbilstībai konkrētās nozares darba specifikai:
 
Pārtikas ražošanā būtiskākā ir higiēna un procesu drošība, tomēr nedrīkst aizmirst arī par darbinieku komfortu. Izvēloties darba apģērbu šajā nozarē, jāpievērš uzmanība gan atbilstoša auduma izvēlei, gan modeļa detaļām, piemēram, kabatu izvietojumam vai drošām aizdarēm.
 
Jāņem vērā, ka darba apģērbs pārtikas ražošanai palīdz novērst ražošanas procesā antisanitāru apstākļu rašanās risku.
 
• Gan reprezentatīva, gan higiēnas funkcija ir viesnīcu un restorānu, kā arī ēdināšanas uzņēmumu apkalpojošā personāla darba apģērbam, kuram vienlaicīgi jābūt arī funkcionālam. Audums nedrīkst burzīties, tam jābūt kvalitatīvam un viegli kopjamam.
 
Medicīnas personāla apģērbam galvenais ir saglabāt augstās higiēnas prasības, nodrošinot gan aizsardzību pret infekciju izplatīšanās riskiem, gan personīgo drošību. Materiālam jābūt izturīgam un paredzētam biežai mazgāšanai pie augstām temperatūrām.
 
• Īpaša vērība darba apģērba izvēlē jāpievērš arī ražošanas nozarē, kur darba specifika paredz gan, piemēram, putekļus un asas koksnes daļiņas kokapstrādē, gan liesmas un metāla daļiņas metālapstrādē, tāpēc īpaši būtiski, lai darba apģērba materiāls ir atbilstoši izvēlēts un pasargātu pret karstumu, dzirkstelēm un samazinātu aizdegšanās risku.
 
• Bīstami darba apstākļi izvirza īpaši augstas prasības arī elektriķu darba apģērbiem – ugunsdrošība un aizsardzība pret elektroloka termisko risku ir būtiskākie faktori šīs nozares profesionāļu darba apģērba izvēlē.
 
• Darbinieku aizsardzībai pret aukstiem laikapstākļiem vai citādi aukstām darba vidēm svarīgi nodrošināt kvalitatīvu darba apģērbu – jāizvēlas ergonomiski apģērbi ar labu siltumizolāciju, ūdens necaurlaidīgs materiāls no ārpuses un vēja necaurlaidīgs slānis iekšpusē.
 
• Universāls darba apģērbs, kas ir praktisks, izturīgs, ērts un atbilstoši sakomplektēts, nepieciešams daudzās nozarēs, tajā skaitā ražošanas, auto servisu, inženiertehnisko un citu jomu uzņēmumu vajadzībām. Bet, piemēram, ceļu būvē apģērbam jābūt arī labi pamanāmam – ar atstarojošajiem elementiem – lai nodrošinātu lielāku drošību.
 
• Ir situācijas, kad darba apģērbs pilda tikai reprezentācijas un piederības funkciju, piemēram, mazumtirdzniecībā, tāpēc jo īpaši svarīga ir pareiza apģērba kopšana un tīrība, lai veidotu pozitīvu un profesionālu iespaidu par uzņēmumu.
 
 
Riski lietojot nepiemērotu darba apģērbu.
 
Lietojot nepiemērotu darba apģērbu vai arī apģērbu, kura materiāli nepareizi mazgājot zaudējuši aizsargspējas, darba devējs un pats darbinieks pakļauj sevi dažādiem drošības riskiem, atkarībā no nozares specifikas.
 
Piemēram, metinātājam, kuram darba apģērbs, kas ir par lielu, darba procesā dzirkstele var iekrist aiz kakla apkakles vai piedurknē, savukārt ceļu strādniekiem darba apģērbs bez atstarojošiem elementiem var prasīt dzīvību, jo darbinieka redzamībai uz ceļa ir būtiska nozīme gan dienas gaišajā laikā, gan tumsā.
 
 
 
Darba apģērbs un aizsardzības līdzekļi drošai būvdarbu veikšanai.

 

Rūpes par veselību un dzīvību ir jebkuras būvniecības profesijas sastāvdaļa. Darba procesa laikā meistars regulāri pakļaujas gan mazu, gan lielu traumu riskam. Lai izvairīties no traumām vai minimizētu to sekas, nepieciešams iegādāties kvalitatīvu darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus.

 

Apavi

 

Nekvalitatīvu un neērtu apavu vilkšana var radīt traumu ikvienam, ne tikai strādniekiem būvlaukumā. Pamatā ir vairākas apavu problēmas:

* Slidena, nestabila zole
Šāds defekts var radīt līdzsvara zaudēšanu, līdz ar to kritienu. Ja ejot cilvēks nes kaut ko smagu un nokrīt, trauma ir garantēta. Problēma īpaši aktuāla ziemas laikā, kad ļoti slidens.
Ko darīt? Pagaidu variants – uzlīmēt zolei virsū auduma smilšpapīru. Pastāvīgs – iegādāties apavus ar tērauda radzēm. Ziemas laikā apledojušus laukumus apbērt ar smiltīm vai skaidām.

* Plāna zole
Kļūst par galveno iemeslu, kāpēc tiek ievainotas pēdas, piemēram, uzkāpjot uz naglas. Šāda šķietami neliela trauma var kļūt par asins saindēšanās un iekaisuma iemeslu. Pie tam kāju pēdas jūt asos akmeņus un citus priekšmetus, tas novērš meistara uzmanību un nogurdina.

Ko darīt? Pagaidu variants – izgriezt zolītes no blīva materiāla un ielikt tās apavos. Pastāvīgs – iegādāties apavus ar īpašu protektoru, kas nepieļauj caurduršanu.

* Apavi ātri paliek slapji
Slapji apavi – galvenais iemesls, kāpēc cilvēks saaukstējas un nespēj strādāt. Tieši šis faktors, nevis laikapstākļi, veicot būvniecības darbus, kļūst par galveno saslimšanas iemeslu.

Ko darīt? Samirkušos apavus vienmēr nepieciešams kārtīgi izžāvēt, arī iekšpusē. Vienmēr jābūt rezerves pārim. Lai padarīt apavus ūdensnecaurlaidīgus un paildzinātu to kalpošanas laiku, apavu pāri, atstājot uz nakti, jāapsmērē ar solidolu, no rīta jānoņem lieko smērējuma masu. Vislabāk āra darbos izmantot gumijas apavus.

Izmantojot specializētus apavus, iepriekšminētās nepatikšanas rodas ļoti reti. Vislielākā kļūda, kas tiek pieļauta – vecu, nolietotu apavu, ārā apavu, pludmales vai sporta apavu izmantošana būvdarbu veikšanas laikā. Šāda pieeja – tiešs ceļš līdz traumu un slimību iegūšanai. Būvdarbu veikšanai neparedzētus apavus būvlaukumā nedrīkst vilkt!

 

Apģērbs

 

Tāpat par iemeslu daudzām problēmām kļūst sporta un āra drēbju ģērbšana būvdarbu veikšanai. Nepiemērots un neērts apģērba audums bieži vien kļūst par diskomforta iemeslu darbu laikā. Izvēloties darba apģērbu, arī jāievēro dažas nianses.

* Nepiemērots apģērba audums
Ilgstošs darbs būvlaukumā paredz pastiprinātu apģērba nolietojumu. Aizķeršanās aiz armatūras, dažādu vielu plankumi, putekļi u.c. var ļoti ātri padarīt apģērbu vairs nederīgu.

* Apģērbs laiž cauri mitrumu
Ja tiek plānots darboties sliktos laikapstākļos – lietus vai sniega laikā, izvēloties virsjaku, jāņem vērā, ka slapjš apģērbs var izraisīt ķermeņa atdzišanu, turklāt tas kļūst par 1 – 2 kg smagāks.

* "Termosa" efekts
Tā ir lēta un nekvalitatīva darba apģērba problēma. Tas ir audums bez "porām", kas nelaiž ārā tvaiku, patur to iekšā. Citiem vārdiem sakot, strādājot cilvēks ļoti svīst, un šādas drēbes nelaiž ārā mitrumu. Iespēja samirkt no iekšpuses rada patiesas bažas, jo, cilvēkam aktīvi darbojoties, izdalās siltums un mitrums.

Visas trīs augstākminētās problēmas var atrisināt vienādi – jāizvēlas kvalitatīvs darba apģērbs, kas paredzēts būvdarbiem. Iespējams iegādāties apģērba komplektus dažādām būvniecības profesijām – gan metinātājiem, gan mūrniekiem, gan krāsotājiem. Katram komplektam ir savas īpašības, kas ārkārtīgi svarīgas darba veikšanā.

Ignorējot pareiza darba apģērba izvēli, īpaši karstajā sezonā, var rasties daudzas sīkas traumas, piemēram, apdegumi (galvenokārt no saules), kairinājums no putekļiem, kukaiņu kodumi u.c.

 

Cimdi

 

Jāsaka, ka cimdi tiek ļoti ātri novalkāti un bieži mainīti. Pastāv dažādi cimdu veidi, katrs no tiem paredzēts konkrētu darbu veikšanai. Sniegsim dažus padomus, kas ļaus izvairīties no cimdu izraisītām problēmām:

* Cenšaties nesaslapināt cimdus, mainiet tos un regulāri žāvējiet. Nodrošiniet vairākus sausu cimdu komplektus. Slapjas rokas – ceļš uz artrītu, reimatismu un elektrotraumām.
* Izmantojiet cimdus paredzētajam nolūkam. Piemēram, smagu darbu veikšanā jālieto vieni cimdi, savukārt, sīku darbu veikšanā, darbojoties ar naglām un skrūvēm, citi cimdi.
* Izvairieties no "termosa" efekta ziemā. Nevelciet gumijas cimdus virsū citiem cimdiem. Krāsies mitrums, un rokas sals. Āra cimdiem būtu labi jālaiž cauri tvaiks, tad tie darba laikā žūs paši par sevi.

 

Aizsargbrilles – rūpes par acīm un seju

 

Šādas brilles jāizmanto gandrīz visu celtniecības darbu veikšanā. Acis – ļoti viegli ievainojama cilvēka ķermeņa daļa. Piemēram, metāla griešanas laikā radušās dzirksteles ir acīm un sejai ļoti bīstamas.

Sejas aizsardzības līdzekļiem ir paaugstinātas prasības – brillēm ne tikai jāpasargā acis un seja no dzirkstelēm un putekļiem, bet arī nav jātraucē darbu veikšanas laikā. Nekvalitatīvām aizsargbrillēm var rasties dažas problēmas.

* Kondensāts
Aizsvīduši briļļu stikli pasliktina redzamību, un varbūtība darbu laikā pieļaut kļūdu paaugstinās. Tas raksturīgs lētiem briļļu modeļiem, taču kondensāts rodas arī dārgām aizsargbrillēm temperatūras svārstību gadījumā.

Ko darīt? Nav ieteicams iegādāties brilles, kas norobežotas no visām pusēm. Prakse pierādījusi, ka šajos gadījumos gaisa cirkulācija nav pietiekama. Jāizmanto aizsargbrilles, kas konstrukcijas ziņā līdzīgas vienkāršām redzes brillēm, kur vieta starp stikliem un acīm tiek brīvi vēdināta. Ideāls risinājums būs plastmasas vairogs, kas aizsedz visu seju un kakla daļu.

* Brilles neturas un krīt
Briļļu stiprinājumi bieži vien ir sliktā kvalitātē, plīst vai lūzt.

Ko darīt? Iepriekš nosakiet, kamdēļ un kurā gadalaikā nepieciešamas aizsargbrilles. Iegādājieties brilles ar kvalitatīvu stiprinājumu.

 

Rūpēties par savu veselību būvdarbu laikā nepieciešams ikvienam meistaram. Izvēloties kvalitatīvu darba apģērbu un aizsarglīdzekļus, kā arī strādājot uzmanīgi un kārtīgi, var pilnvērtīgi pasargāt savu veselību un nodrošināt labu garastāvokli.

 
 

 

Darba Apģērbu šūšana

Piedāvājam augstas kvalitātes darba apģērba šūšanu ar plašu modeļu un izturīgu audumu klāstu.

Ražošana daļas tālrunis: (+371) 29275470